În ultimul amical al pregătirilor, UNIVERSITATEA CRAIOVA învinge CSM SLATINA

Sâmbătă, pe unul din terenurile sintetice ale complexului din Slatina, a avut loc ultimul amical al UNIVERSITĂȚII CRAIOVA înainte de începerea returului.

Un meci bun făcut de elevii lui Nicolo Napoli, oltenii luându-și revanșa în fața celor de la CSM Slatina.

UNIVERSITATEA CRAIOVA, a început partida cu : Mogoșanu, Negru, Dănănae, Ciucă, Crîștiu, Raicea, Codoban, Tănase, Zimța, Bălan, Răducanu.

Napoli, i-a lăsat pe bancă pe : Chindriș, Suciu, A. Avram, M. Avram, Grecu, Șter, Moț, Kazuki, Keita, Grecu și Locuri.

Ocaziile nu au încetat să apară încă din primele minute, iar în min. 8, Claudiu Bălan a înscris primul gol al partidei.

Gazdele, nu au renunțat la luptă, în min. 25 egalând prin Cristian Preda.

După egalare, slătinenii continuă să atace poarta UNIVERSITĂȚII CRAIOVA, iar după o greșeală  a lui Mogoșanu, Cosmin Căpățînă înscrie pentru 2-1.

Înainte de intrarea la vestiare, la pauză,  Robert Răducanu restabilește egalitatea pe tabela de marcaj, înscriind pentru ȘTIINȚA .

După pauză, Nicolo Napoli, i-a aruncat în joc pe noi veniții Kazuki, Elita, Șter, care au impus un alt ritm jocului.

Keita, a surprins plăcut asistența, la prima apariție  în tricoul ȘTIINȚEI. Toate loviturile libere și  cornerele fiind executate de el.

Aproape de finalul jocului, în min. 80, Robert Răducanu aduce UNIVERSITATEA CRAIOVA în avantaj, înscriind pentru 3-2.